Červenec 2015

Cirkulace: 2B 226/15 II.

3. července 2015 v 18:27 | Lucie Vtelenská |  Katalog knih z MB
Krásná literatura pro dospělé:
Clark, Carol Higgins: Bouře (Detektivky)
Regan a Jack Reillyovi se rozhodli oslavit první výročí svatby v domě na pláži na Cape Cod, chtěli si užít klid a soukromí. Rozpoutala se ale bouře, která rozvířila i klid v oblasti, která jinak ožívá až v létě.
Pivodová, Kristýna: Brána do pekel (Detektivky)
Skutečné kriminální případy.
Briggs, Nicholas: Doctor Who. Dalecká generace (Sci-fi)
Výsluní 349 je jedním z nesčetného množství světů Dalecké nadace, která poskytuje domov miliardám humanoidů v nesnázích. Doktor, nedůvěřivý ke všem světům, v nichž jsou Daleci zdánlivou silou dobra, se vypravuje na Výsluní 349, aby odhalil pravdivý stav věcí. Jeho pátrání je však brzy ohroženo, neboť se ocitá před soudem, tváří v tvář takzvanému "daleckému advokátovi".

Johnson, Susan: Dočasná milenka (Romány pro ženy)
Když začala londýnskými salony kolovat zpráva, že Dermott Ramsay má novou milenku, všichni zívali nudou. Od proslulého sukničkáře a miláčka žen nikdo nic jiného nečekal. Co ovšem přivedlo znuděnou smetánku k úžasu, bylo jméno jeho vyvolené. Isabella Leslie byla krásná a nesmírně bohatá, to ano, ale před povrchními radovánkami upřednostňovala knihy, mapy a rodinnou loďařskou společnost.

Temple, Peter: Drsné pobřeží (Detektivky)
Joe Cashin jako venkovský policista obývá ruinu domu dávného prapředka, která stojí v kraji Cashinova dětství.U sebe ubytuje záhadného vandráka, který si říká David Rebb.Mezitím je zbit starý Charles Bourgoyne. Za viníky jsou označeni tři domorodci.

Arnaldur, Inridason: Hrob v ledovci (Detektivky)
Vršek ledovce Vatnajůkull na Islandu roztává. Vojenská posádka základny USA v Keflavíku má pohotovost, protože ledovec skrývá tajemství: zřícené letadlo z druhé světové války s brizantním nákladem. Před kulisou věčného ledu se ocitne mladá Islanďanka v nebezpečí života. O celé záležitosti sice ví jen málo, ale už i to je dost pro ty, kteří v zákulisí tahají za nitky "Operace Napoleon"...

Enger, Thomas: Kamenný déšť (Detektivky)
Novinář Henning Juul se po dvou letech od tragické události, kdy v jejich bytě v Oslu zahynul při požáru jeho šestiletý syn Jonas, vrací znovu do práce, do redakce internetových novin. Od této tragické události má Henning nejen viditelné jizvy po popáleninách ve tváři, ale i ty neviditelné na duši. Jen obtížně se adaptuje do prostředí, ve kterém se znovu setká se svými starými kolegy, ale také se svojí bývalou ženou, matkou Jonase. Jeho první den v práci začne tiskovou konferencí, na které policie oznámí nález mrtvoly mladé ženy ve stanu na Ekebergu. Žena byla ukamenována, její záda nesou stopy po bičování a jednu ruku má uříznutou. Henninga hrůzný případ zaujme a začíná s nasazením vlastního života pátrat na vlastní pěst...


Ying, Hong: Konkubína ze Šanghaje (Romány pro ženy)
Cassia zůstala sama bez rodičů. Žije na venkově v neskutečně krutých podmínkách u příbuzných, kterým je na obtíž, a tak ji prodají majitelce šanghajského nevěstince. Vzhledem k tomu, že má velké nohy a nápadná prsa, není v dospívání považována za klasickou krásku a madam Emerald ji zaměstnává pouze jako nižší služku. Netrvá však dlouho a stane se oblíbenou milenkou vůdce bratrstva Chung, významného muže šanghajského podsvětí. Tím pro ni začíná oslnivá a současně i nebezpečná kariéra ve světě, kde panují neúprosná pravidla, přísná hierarchie a nemilosrdné násilí.
Knauss, Sibylle: Markýza de Sade. Román jednoho manželství (Životopisné romány/ Biografie - beletrie)
Pařížská opera, rušné slavnosti a nákladná divadelní představení v rodinném venkovském sídle - to všechno spolu s mladistvě arogantním šarmem duchaplného markýze de Sade činí z Renée-Pélagie na začátku jejich manželství šťastnou ženu. Nemá tušení o temných stránkách svého chotě, neví, co si lidé v celém okolí šuškají: je to zvrhlík.


Parrish, P. J.: Neklidný hrob (Detektivky)
Na kraji Michiganského lesa stojí jedno z neslavně proslulých sanatorií v zemi a jeho zapomenutý hřbitov. Ruina je nyní prázdná a na místo přijíždějí buldozery, aby ji srovnaly se zemí. Sotva práce začnou, vyjde najevo hrůzné tajemství. Tělo v hrobě Claudie Olsenové patří někomu, kdo zemřel za strašlivých okolností. To je jediné, co detektiv Louis Kincaid ví. Co se ale stalo ženě, která je tu pohřbena?
Ebert, Sabine: Osudy porodní báby (Historické romány)
Sasko v roce 1173 Porodní bába Marta a její manžel Christian by mohli žít šťastně a spokojeně, ale přichází špatná zpráva: Randolf, Christianův úhlavní nepřítel, se vrátil z cesty do Svaté země. A navíc se ve vesnici objeví medikus, jemuž je Marta se svou schopností léčit lidi už dávno trnem v oku. Okamžitě se chopí příležitosti, aby porodní bábu udal. Christian chce manželku odvést do bezpečí, ale je pozdě. Marta se musí před církevním soudem zodpovídat z nařčení, že je čarodějnice…
Stimson, Tess: Otevřené manželství (Britská próza/ Romány pro ženy)
Potřeba drobného rozptýlení se může snadno vymknout z rukou… Mia Allenová si na život v Anglii nikdy nezvykla. Všichni její přátelé zůstali za oceánem, zatímco ona se dusí v nudě maloměsta kousek od Oxfordu. Návrat nepřipadá v úvahu, poněvadž její muž Kit si zdejší pospolitost a především práci učitele na soukromé škole navýsost užívá. Trochu vzruchu do rutiny běžných dní by ráda vnesla také Kitova nadřízená Charlie. Nekonečná frustrace z manželství s odtažitým Robem ji stále častěji přivádí k úvahám, jak by mohla od života získat něco víc. A pak se seznámí s Miou.

Ryan, Chris: Pomsta (Terorismus/ Válečné romány)
V Bejrútu je unesena Katie Dartmouthová, mladá reportérka televizní stanice Sky TV. Jejími únosci jsou teroristé z organizace Hizballáh. Teroristé vyhrožují, že pokud Velká Británie nestáhne své vojáky z Iráku, popraví Katie v přímém televizním přenosu...
Longinová, Helena: Růžová kočka v kleci (Česká literatura)
Manželské pře a rozchody, když jde o děti, starost o živobytí a dělení majetku, přerůstají v dramata, z kterých autorka s velkou představivostí a důvtipem pomáhá svým postavám vyklouznout cestičkou ke šťastnému konci.
Brown, Sandra: Růžový víkend (Romány pro ženy)
Cyn McCallová, mladá atraktivní žena, přišla před časem o manžela, kterého hluboce milovala, a se svou ztrátou se dosud nevyrovnala. Stejná rána postihla i její matku, ale ta v sobě sebrala sílu jít dál. Našla si nového partnera, s nímž je šťastná, a chce se za něj provdat. Snaží se svoji dceru přesvědčit, že i truchlení by mělo mít svůj konec. Její názor sdílí také Worth Lansing, bývalý nejlepší přítel a obchodní partner Cynina manžela, který mladou ženu miluje. Když ji pozve na společný víkend v Acapulku, Cyn se musí rozhodnout, jestli chce strávit zbytek života vzpomínáním na mrtvého manžela, nebo zkusí začít úplně znovu...

Argonantus: Sedm ryb (Česká próza)
Strhující příběhy tajemného Argonanta, zapomenutého kronikáře z 12. století, časů, kdy lidé nejen věřili, ale viděli, potkávali a obávali se mnoha bytostí, ve které pozdější věky už věřit odmítaly. Bohové a nestvůry byli pro Argonanta, kterého mnoho jeho vrstevníků považovalo za kouzelníka, často krutou skutečností… Napínavá kniha z dob, kdy vše staré, pohanské a magické ještě prosvítalo v hlubokých lesích všude kolem, kdy mnozí lidé ještě tajně obětovali pohanským bohům staré doby a křesťanství bylo čímsi zcela čerstvým a ne úplně jistým, něčím, co je ještě třeba bránit a ochraňovat.

Koudelka, Petr: Skladiště soli (Česká próza)
Skladiště soli je román o Evropě v krizi. Milostný příběh se odehrává v krátkém období jednoho léta na mořském pobřeží ve Slovinsku, ale také v Praze, v Hallstattu a v Bukurešti. Do přístavu růží, Portorože, přijel fundraiser Viktor, sháněč peněz, člověk s typickým současným povoláním. Z jeho projektu "na záchranu Evropy" nezbude nic než drsná technoparty a laserová show. Když najde dívku svého života, převaděčku Evu, a spolu s ní objeví i úkryt uprchlíků, skladiště soli, jeho existence dostává další smysl…

Child, Maureen: Skrytá touha (Romány pro ženy)
Kyra Fortuneová pracuje ve společnosti Voltage Energy a úspěšně postupuje po podnikovém žebříčku. Život jí ale ztrpčuje její šéf Garrett Wolff, který neustále kritizuje všechno, co Kyra udělá. I přes zjevné antipatie však mezi nimi přeskakují nechtěné jiskry. Při služební cestě do Colorada uvíznou ve sněhové bouři a z posledních sil se jim podaří dojít z havarovaného auta do srubu, kde běsnění živlů přežijí. Z nepřátel se tak stanou přátelé, z přátel milenci, a to všechno v jednom jediném dni. Jenomže každá pohádka má svůj konec a i oni se posléze musejí vrátit do skutečného světa…

Johnston, Jennifer: Stíny na kůži (Psychologické romány)
Příběh mladého Joa Logana, kterého trýzní neustálé požadavky jeho otce, někdejšího hrdiny a nyní slabého, vyčerpaného muže. Porozumění a kamarádství najde u Katheen, učitelky z nedaleké školy. Když se ale náhle vrátí z Londýna jeho starší bratr Brendan se zbraní a spoustou tajemství, pocítí Joe děsivou brutalitu války a jeho snům je provždy konec.
Ebert, Sabine: Tajemství porodní báby (Historické romány)
Hradní pán Wulfhart chce dát mladé porodní bábě Martě useknout ruce a nohy, protože se jeho syn narodil mrtvý. Na poslední chvíli se dívce podaří uprchnout z rodné vesnice. Aby na útěku přežila, přidá se k výpravě kolonistů směřující na východ země, do dnešního Saska.
Clarke, Cat: Trýzeň (Napínavé příběhy/ Dobrodružné romány)
Alice Kingová neočekává nic úžasného, když vyráží se spolužačkami na outdoorový pobyt do Skotska. Není však ani připravená na to, že tam zažije něco, co předčí i ty nejděsivější sny. Spolu s ní je v chatce ubytována její kamarádka Cass, věčně odstrkovaná a přehlížená Polly, náladová a labilní Rae, a pak je k nim proti své vůli přidělená Tara královna, jež je vlastně ztělesněním podlosti. Je krásná, ale krutá. Manipuluje s lidmi a se škodolibou radostí je ponižuje. Cass se rozhodne, že už je nejvyšší čas dát královně tak za vyučenou, že na to nikdy nezapomene. Vzápětí se začíná odvíjet série šokujících událostí, které absolutně změní život dívek navždy.
Pineiro, Claudia: Tvá (Tragikomické romány/Společenské romány)
Román o osamělosti v prostředí moderní civilizace, o neschopnosti a vlastně nechuti spolu komunikovat. Není divu, že příběh jedné (nebo dvojí?) nevěry nemůže skončit jinak než tragicky. I když se zpočátku zdá, že manželka a vypravěčka v jedné osobě chce svému manželovi jen pomoci.
Howard, Linda: V síti lásky (Romány pro ženy)
Faith dobře ví, že Gray pohrdá jí i celou její rodinou, protože jeho bohatý papá kdysi utekl s její svůdnou matkou. Ráda by ho za to nenáviděla, ale nejde to - pokaždé když na ní spočine jeho zrak, narůstá v ní palčivá touha po něm. Při pohledu na ni by jí i Gray nejraději padl k nohám, ale nesmí. Přísahal přece, že se pomstí a že jejich jméno zničí...
Ghelfi, Brent: Volkova hra (Dobrodružné romány)
Alexej Volkov pracuje pro dva všemocné muže, vysokého armádního důstojníka a pro vládce moskevského zločineckého podsvětí Maxima Abdulajeva. Oba mu nezávisle na sobě dají za úkol získat mistrovské dílo Leonarda da Vinciho, dosud neznámý obraz Léda s labutí, který - ukrytý pod jinou malbou - jako zázrakem objevil švýcarský umělecký restaurátor ve sbírkách Ermitáže.
Kleypas, Lisa: Vše pro lásku! (Romány pro ženy)
Rafe Bowman, bratr dvou čekanek a syn úspěšného amerického průmyslníka, by velice rád převzal vládu nad evropskými podniky svého otce. Svérázný starý pán si ovšem klade jako podmínku, že se syn ožení s anglickou aristokratkou. Jednu mu dokonce přímo doporučí: Natálii Blandfordovou. Protože však čtveřice bývalých čekanek nechce nic ponechat náhodě, rozhodnou se milou Natálii prověřit.

Farooki, Roopa: Zakázaná láska (Psychologické romány)
Příběh začíná v Londýně, kde se jednoho rána Aruna rozhodne zásadně změnit svůj život. Přestože je již rok vdaná za pohledného lékaře, který ji velmi miluje, není šťastná. Nakonec se rozhodne vrátit se do svého skutečného domova, Singapuru, kde prožila celé své dětství. Zde na ni čeká Jazz, její nejlepší přítel, kterého kdysi bez vysvětlení opustila.

Birkner-Mahler: Znovu září slunce (Romány pro ženy)
Bettina von Harburg přežije zřícení letadla. Jako zázrakem vyvázne bez vážnějších zranění. Po chvíli vidí, že se k ní blíží muž - je to profesor Alexander Humbrecht, s nímž se seznámila už před odletem. Ani on není zraněn. Vtom mezi troskami a vší tou hrůzou kolem zaslechnou vrnění malého dítěte. S pomocí ani chvilku neotálejí. Netuší však, jaký bude jejich další osud...
Robertson, James: Závěť Gedeona Macka (Psychologické romány)
Příběh člověk, který celý svůj život zasvětil charitě a práci v obci, ovšem nakonec zůstal sám.

Fitzpatrick, Becca: Černý led (Thillery/Detektivky)
Někdy je nebezpečí sotva patrné - až dokud není pozdě. Britt Pfeifferová se připravovala na výlet do Tetonských hor, ale nečekala, že se k ní bude chtít přidat její bývalý přítel Calvin, který ji stále pronásleduje v myšlenkách. Jenže než stačí Britt zpracovat své city ke Calvinovi, nečekaná bouře ji přinutí vyhledat přístřeší v osamělé chatě u dvou velmi hezkých obyvatel - jenže tito muži jsou uprchlíci a uvězní ji jako rukojmí.
Periodika:
Pes přítel člověk (č. 7-12/ 2014)

Cirkulace: 2B 226/15

3. července 2015 v 18:26 | Lucie Vtelenská |  Katalog knih z MB
Od července si v knihovně můžete vypůjčit následující tituly, soubor bude odcházet v červenci 2016...

Naučná literatura pro mládež:
Austin, Jenny: Kdy už tam budem? (MN 793/794)
Zábava pro celou rodinu! Tradiční cestovní hry v moderním pojetí pro malé i velké. Spousta hodin legrace! Cesty autem už se nikdy nebudou zdát dlouhé! Hry, hádanky, zpívání, kvízy. Včetně variant pro zjednodušení nebo ztížení hry. Stačí si jen vybrat!
Stonehouse, Bernard: Zvířata kolem nás (MN 59)
Tato kniha přiblíží bohatý svět živočichů žijících v nejrozličnějším prostředí. nejen zvířata lesů a zahrad, řek a jezer, ale i polí a luk. Krátké podrobné popisy a živé barevné obrázky ukážou, kde zvířata žijí, čím a jak se živí, jak vychovávají mláďata a ještě mnohem víc.

Krásná literatura pro mládež:
Nimmo, Jenny: Charlie a kouzelný kuličas (M 2/2)
Další díl o napínavých dobrodružstvích Charlieho Hnáta se vrací k příběhu o dětech nadaných nadpřirozenými schopnostmi, kteří žijí v našem světě a navštěvují prestižní školu Bludovu akademii. O dobrodružství, napětí a čarování není nouze ani v tomto dílu.

Nimmo, Jenny: Charlie a modrý hroznýš (M 2/2)
Třetí díl řady o Charliem a jeho neobyčejných kamarádech. V Bludově akademii se skrývá další temná záhada. Na půdě se kdysi ztratil chlapec a už ho nikdy nikdo nespatřil. Charlieho to samozřejmě velice zajímá, ale má jiné starosti - zmizel totiž i jeho poněkud ztřeštěný strýček Paton. A mezi obdařené děti přichází nová dívka - Belle. Její oči všem nahánějí hrůzu.

Nimmo, Jenny: Charlie a tajuplná truhlička (M 2/2)
Charlie žije s maminkou a babičkou. Pak ale Charlie zjistí, že slyší, o čem si povídají lidé na fotografii. Tím dnem se jeho život změní.

Langreuter, Jutta: Kapitán Žralok (M 1/1)
Veselá vyprávění o kapitánu Žralokovi a jeho kamarádech jsou určena nejmenším obdivovatelům pirátů.

Paver, Michelle: Letopisy z hlubin věků. Vyhnanec klanů (M 3/8)
Strach. Špatný rádce, který páchá v duši tolik škod, žene nejen kroky chlapce Toraka, jenž je na útěku, ale poštívá i oštěpy těch, v jejichž očích se stal ztělesněním hrůzy. Osiřelý syn Vlčího čaroděje totiž zažívá největší samotu od svého setkání s klanem Havranů přede dvěma zimami.

Paver, Michelle: Letopisy z hlubin věků. Zrádce přísahy (M 3/8)
Odplata. Vůle pomstít Tuleního bratránka Bala, který zahynulrukou krutého vraha kvůli zbývajícím ohnivému opálu, nutí čtrnáctiletého Toraka aspoň zčásti odčinit, co tak trestuhodně zanedbal.

Křesťanová, Lucie: Pohádky o psech a měsíci (M 1/4)
Pohádková knížka o psích kamarádech, v níž děti poznají mnoho veselých postaviček a také spoustu tajemných míst na zeměkouli. Dozvědí se, koho si zamiloval ušatý buldoček Filip z útulku, co se přihodilo dvěma dětem a jejich plyšovým psům ve městě Čarokrasy, nebo jak naučil voříšek Šampion pana učitele běhat. Kdo si přečte poctivě všech devět pohádek, bude lépe připraven na to, co se může přihodit za jasných nocí, kdy je měsíc v úplňku a je schopen úplně všeho - i čarování. Nic potom neprobíhá tak, jak bychom si my, lidé, představovali.

Von Ziegesar, Cecily: Proslulá (M 3/2)
Jenny Humphreyová na elitní střední školu Waverly přijela s předsevzetím, že se změní a na novém působišti se zapíše jako protřelá a obdivuhodná slečna. Ubytovali ji na pokoji s dvojicí těch nejsledovanějších dívek - Callie a Brett. Ale je střední škola Waverly dost velká pro Jenny, Callie a Brett? Každá z nich je totiž jiná, ale všechny jsou okouzlující. Jenomže jen o jedné z nich se může říkat.To je ona.

Färber, Werner: Příhody malého poníka (M 1/4)
Tři příběhy Katky a jejího poníka jsou plné dobrodružství a kamarádství. Katka se svým kamarádem Stefanem vyrazili na výlet společně s poníky. Cestou však Stefanova poníka Falkona vyplaší zajíc. Faklon se dal do běhu a pádí… Jak Katka pomůže kamarádovi ? Tak o tom, ale i další příběhy si už děti mohou přečíst v knize. Příběhy jsou psány nejenom v češtině, ale i v angličtině.Každá dvoustrana obsahuje jednu stranu s českou verzí příběhu a druhou stranu s týmž příběhem v angličtině. Na závěr knihy jsou vysvětlena některá důležitá slovesa.

Bently, Peter: Zajíček si moc rád čte (M 1/4)
Jsem zajíček Kája a mám moc rád knížky. Čtu příběhy o princeznách a pirátech, o čarodějnicích a čarodějích, o žábách i dinosaurech. Moji sestřičku Belu a kamarády veverčáka Vášu, žabku Žofku a myšáka Maxe ale knížky nebaví. Rád bych jim rád ukázal, že čtení je velká zábava... Podaří se zajíčkovi přesvědčit kamarády, že čtení je velké dobrodružství? A přesvědčí tato knížka s veselými obrázky i vás?

Naučná literatura pro dospělé:
Junek, Václav: (Ne)návraty Adiny Mandlové (N 791.43:929 Mandlová, A.)
Životopisná kniha o výjimečné ženě, největší hvězdě českého prvorepublikového filmu. Kniha faktu o marných návratech a především o posledních několika měsících velkého života paní Adiny Mandlové. Součástí knihy je fotografická příloha.

Sigloch, Benno: ABC rybaření. Praktická příručka pro rybáře (N 639.2/.3)
Jak se stát zkušeným sportovním rybářem? K tomu potřebujete prut, naviják, vlasec a háček. Vhodná základní výstroj, správná technika lovu a zkušenosti jsou předpoklady k tomu, abyste s troškou cviku a rybářského štěstí ulovili svoji první rybu. To nejdůležitější v kostce: přehledné informace k jednotlivým tématům i obsáhlý praktický slovník odborných výrazů obsahuje právě tato kniha.

Apala, Vita: Boty, botky, botičky (N 746)
Máte nějakého mrňouska v rodině nebo potřebujete dárek pro přátele? S našimi modely rozhodně uspějete. Ke každému výtvoru zde najdete návody a háčkovací vzory, ale hlavně spousty neotřelých nápadů. Zdaleka nezůstaneme jen u klasických "bačkůrek". Podle naší knížky můžete uháčkovat i sandálky a nízké botičky, ale také veselé botky jako pro kovboje nebo olympioniky.

Forejt, Luboš: Do světa to není daleko (N 908.100)
Kniha, do níž spisovatel uložil své světoběžnické zážitky z cest po všech konti- nentech a bohatě ji ilustroval vlastními snímky.

Guilian, Mireille: Francouzky zrají jako víno (N 613.9)
Autorka patří mezi ty Francouzky, které jsou údajně nejšťastnější ve zralém věku. Už nemusí hledat práci, nedychtí po kariéře, mají stálé přátele, zavedenou domácnost a umí přijímat libůstky i omezení. Dozvíte se tajemství péče o vzhled, jaké sportovní aktivity jsou nejvhodnější, jaký význam má spánek a snídaně pro zralé ženy. Autorka poodhalí vlastní formuli, která zlepší váš život, vzhled a zdraví, bude vám přinášet spokojenost a pomůže vám cítit se dobře ve své kůži v každém věku.

Scholler, Christiane: Můj pradědeček František Ferdinand (N 929.731:929 František Ferdinand d'Este)
Ferdinandova pravnučka v úvodu popisuje sarajevský atentát z 28. 6. 1914. V dalších částech své práce sleduje dětství Františka Ferdinanda, jeho vojenskou dráhu, průběh cesty kolem světa, vleklý zápas s tuberkulózou, manželství s Žofií Chotkovou, arcivévodovu loveckou vášeň, plány na reformu habsburské monarchie, vztahy k různým národům Rakousko-Uherska a nevynechává ani osudy dětí Františka Ferdinanda a Žofie Chotkové.; Stručný životopis rakousko-uherského následníka trůnu.

Fiala, Luděk: Safari po afrických a asijských městech (N 908.6+908.5)
Poutavý cestopis se s vámi vypraví do zajímavých končin a navštívíte některá významná města Afriky a Asie. Autor prochází jejich minulostí i současností, setkává se s jejich obyvateli, kulturou, zvyky a také kuchyní.

Speciality z brambor (N 641.5)
Brambory jsou jedním ze základních pilířů tradiční evropské kuchyně. Jsou chutné, zdravé a lze je připravit na nejrůznější způsoby. Tato kniha nabízí množství nápadů.