Nové knihy v knihovně VIII

2. dubna 2015 v 19:46 | Lucie Vtelenská |  O knihovně
Součástí našeho knižního fondu se nově staly tyto knihy...

Naučná literatura pro děti:
Viedebantt, Klaus: Sydney. Metropole světa (MN 908.94)
Obrazový průvodce největším městem Austrálie - Sydney.

Krásná literatura pro děti:
Meca, Viktor: Richard Kočičí srdce (M 3/2)
Vše začíná na kursu angličtiny, kde si Richard jako svůj idol zvolí dívku Stelu. Ta si se svým ctitelem hraje jako kočky s myší a Richard poznává marnost svého snažení.

Schützler, Angela: Linda, 16 zpěvačka (M 3/2)
Linda se na diskotéce nechá přemluvit k účasti v soutěži pro mladé zpěváky. Linda zvítězí a gramofonová firma jí slibuje skvělou budoucnost, ze které nakonec sejde. Potom se však vynoří Benny z populární rapové skupiny...

Naučná literatura:
Pejčoch, Slavomír: Zapomenuté osudy (N 001)
Kniha seznamuje se životními osudy Čechů, kteří prožili nevšední život.

Pospíšil, Miloslav: Ema Destinnová (N 78.071(437.1))
Monografie o velké české pěvkyni Eme Destinnové.

Krásná literatura:
Blish, James: Star Trek 03/I. (Sci-fi)
Blish, James: Star Trek 03/II. (Sci-fi)
Příběhy původní posádky Enterprise.

Carroll, Susan: Poutník (Romány pro ženy)
Lance St.Leger má mimořádnou schopnost putovat nocí jako duch oddělen od vlastního těla. Jedné takové noci se setká s mladou vdovou Rosalind. Nečeká je však bezstarostný vztah, neboť Lanceho pronásleduje silná pocit viny vůči svému bratrovi.

Coulterová, Catherine: Přetvářka (Společenské romány)
Bohatý manžel Elizabeth Carletonové je zavražděn a Elizabeth je obviněna z vraždy. Překvapivé svědectví neznámého muže ji sprostí viny. Rodina Elizabethina manžela je rozhodnuta ji zničit. Jen hrdinka ví, že skutečný vrah je stále na svobodě.
DeMott, Wes: Stíny (Společenské romány)
Milostný příběh leteckého inženýra Petra Jamisona a advokátky Melissy Corleyové se odvíjí na pozadí korupce státních úředníků a zvrhlých choutek washingtonských politiků.

Deveraux, Jude: Pokušení (Romány pro ženy)
Temperance O''Neil patří k prvním bojovnicím za ženská práva. Je však donucena odejít z New Yorku do zapadlého Skotska - přísahá krutou pomstu, ale namísto ní nachází svou životní lásku

Egli, Werner J.: Konec škorpiona (Dobrodružné romány)
Paulo odešel z Mexika do Ameriky, aby tam udělal štěstí. Stal se jedním z těch, kdo pracují pro mafiány a pro ně i zabíjejí. Když jeho sestra pozná pravdu, vydá se za ním, aby ho zachránila.

Elton, Ben: Totální kolaps
Brilantní bláznivá parodie na reklamou zhlouplý svět. Totální kolaps je fenomén, k němuž dochází, když hustota dopravy dosáhne takových rozměrů, že se město zastaví. Zácpu nelze uvolnit, protože proudy navzájem se blokujících vozidel nemají kam uhnout.Takové je vyvrcholení humoristicko satirického románu, na jehož počátku stojí vysněný vynález motoru spalujícího vodík, jímž tělesně postižený vědec chce ulehčit život své přítelkyni upoutané na invalidní vozík. Vynález se však nehodí do krámu výrobkům automobilů a tak zosnují ďábelský plán, jak se ukradeného patentu zbavit tím, že ho za největší odstupné v dějinách odprodají státům produkujících ropu, které by výrobou vozu s takovým motorem přišly o pohádkové zisky. Nikdo však nepočítá s houževnatostí a odvahou životem zocelené vozíčkářky, kterou automobil připravil o možnost chodit.

Goldsmithová, Olivia: Klub odložených žen (Společenské romány)
Jennifer uzavřela obchod, který se jí stal osudným a ocitla se v ženském nápravném zařízení. Postupem času se seznamuje s osudy žen, s nimiž sdílí prostředí věznice. Dokáže se vzchopit a vytáhne s sebou všechny, kdo jí podají pomocnou ruku.

Howard, Linda: Stíny minulosti (Romány pro ženy)
Karen neviděla svého otce dvacet let, když od něj dostane poštou deník odhalující jeho minulost. Vzápětí se dozvídá, že otec byl zavražděn. Někdo začne usilovat o život i jí. Společně s detektivem se snaží přijít věci na kloub - pátrání však začne komplikovat vzájemný milostný vztah.

Chandler, Raymond: Dáma v jezeře (Detektivky)
Další z mistrovských děl drsné školy americké detektivky, další případ pro Phila Marlowa. Tentokrát si ho najal obchodník Derace Kingsley, aby pro něj vypátral jeho zmizelou ženu. Popsal ji jako mladou blondýnku, která je tak trochu živel - je totiž kleptomanka a nymfomanka. Ta měla odjet do Mexika s mladým gigolem Chrisem Laverym, s nímž chtěla začít nový život. Na Chrise narazí Marlowe bez potíží, ovšem bez paní Kingleyové. Během dvou dnů se objeví dvě mrtvá těla, případ se zamotává. Poradí si Marlowe i tentokrát?

Chase, James Hadley: Kdo je Mallory? (Detektivky)
Malá skupina odbojářů chce pomstit smrt svého velitele, kterého jeden z členů zradil gestapu. Na pomoc si pozvou bývaleého člena commandos Corridona. Ten chce přijmout odměnu, avšak úkol nesplnit. To se mu však nepodaří a je přinucen zrádce Malloryho hledat.

Jansa, Pavel: Doktoři nejsou andělé (Romány z lékařského prostředí)
V románě z lékařského prostředí jde o drogy, o vraždu, o existenci dosud utajené dcery a o spoustu skandálních milostných dobrodružství.

Jašová, Jana: Babí slet (Romány pro ženy)
Během víkendu na venkovské chalupě, kde se na oslavě třicátých narozenin setkávají tři bývalé spolužačky. Ústřední postavou příběhu je senzitivní Daniela, která se v průběhu dámské jízdy snaží bilancovat svůj dosavadní život.

Jedlička, I. M.: Nebezpečný svědek (Detektivky)
Skutečné kriminální případy...

Shelby, Philip: Čekání (Romány z lékařského prostředí)
Mladý lékař David se zamiluje do právničky Nicole, která je dcerou vlivného soudce z Beverly Hils, a proti vůli jejího otce se s ní ožení. Krátce po svatbě Nicole onemocní zákeřnou chorobou a musí se rozhodnout mezi hrozbou smrti a neověřeným postupem na klinice v Novém Mexiku.

Simmel, Johannes Mario: Divím se, že jsem tak veselý (Společenské romány)
Příběh lidí, kteří se náhodně setkají ve Vídni na konci války v protileteckém krytu.

Thomasová, Rosie: Každá žena má své tajemství (Společenské romány)
Nedávno rozvedená Jess si zkomplikovala život láskou k nejlepšímu příteli svého syna Robovi, jehož její rodina nenávidí. Ten totiž seděl za volantem vozu, v němž přišel o život její syn...

Veitová, Romana: Pretty woman z Libně (Společenské romány)
Příběh mladé striptérky Renaty, která vychází z vězení a pokouší se začít nový život. Znovu se však zaplete do nástrah, pohrdne láskou muže, který nakonec podlehne drogám a spáchá sebevraždu. Ani Renatin nový vztah jí a jejímu okolí nepřinese nic dobrého.

Wood, Barbara: Kletba svitků (Společenské romány)
Profesor orientalistiky Benjamin Messer je pověřen, aby přeložil staré svitky. Jedná se o životní zpověď Davida bena Jona, kterou sepsal pro svého syna. Benjamin se ponoří do překládání a dávné životní osudy se dramaticky proplétají se současností.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama