Cirkulace: 1B 1/15 II

15. ledna 2015 v 10:59 | Lucie Vtelenská |  Katalog knih z MB
Krásná literatura:
Stephens, S. C.: Bezhlavě (Romány pro ženy)
Vzrušující erotický příběh, na němž se stanete závislí. Téměř dva roky představoval Denny všechno, co kdy Kiera chtěla. Byl to oddaný milující přítel a každá žena jí ho záviděla. Když se přestěhovali do nového města, kde chtěli vybudovat společný život, vypadalo všechno dokonale. Pak ale Denny musel odcestovat a mladý pár se rozdělil. Osamělá a smutná Kiera potřebovala utišit žal a zdrojem útěchy se jí stal místní rockový král Kellan.

Mlynářová, Marcela: Chalupářkou z donucení (Humoristické romány)
Oblíbená autorka s pro ni typickou notnou dávkou humoru popisuje příhody, slasti a strasti rozvedené ženy se třemi dětmi v době, kdy se sama pustila do budování rekreačního objektu.

Svárovská, Božena: Deník odbarvené blondýny II (Česká literatura)
Pekelný život se špatnými milenci, nechtěným těhotenstvím, otravným úchylem a velkou láskou.

Svárovská, Božena: Deník odbarvené blondýny III (Česká literatura)
Třicítka je věk, kdy se z mladé holky definitivně začíná stávat žena a to i přesto, že se tomu zuby nehty brání. Božena (která je taky mladá z posledních sil a gravitace i věk jsou proti udržení stavu, kdy vypadala skvěle) rekapituluje a její nový deník je vlastně seznamem všeho, co nesnáší.

Wiggs, Susan: Diamantový sníh (Romány pro ženy)
Radosti, smutky i lásky, osudová rozuzlení a sníh, který jiskří jako… diamanty. Pokračování románu Léto na Vrbovém jezeře. Jenny Majeská dospěla a po babiččině smrti vede rodinnou pekárnu. Ničivý požár, ji však v jediné chvíli připraví o všechno. Naštěstí je tu šéf policie Rourke, což není nikdo jiný než nejlepší přítel z dávných let.

Cleverly, Barbara: Diův hrob (Detektivky)
Letty bude potřebovat veškerou svou rozhodnost a znalosti, aby odhalila tajemství skryté pod střechou Vily Európa, a její odhodlání ji zavede do temných, děsivých míst…

Donbavand, Tommy: Doctor Who. Závoj smutku (Fantasy romány)
Britský kultovní seriál Doctor Who se zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako nejdéle vysílaný televizní sci-fi seriál. Dočkal se uvedení na českých obrazovkách a nyní přichází v knižní podobě. Vydejte se na cestu spolu s tajemným humanoidním mimozemšťanem, který si říká Doktor a cestuje časoprostorem ve své vesmírné lodi TARDIS.

Jun, Martin: Doživotí (Společenské romány)
Známý spisovatel K. je zatčen při poslední návštěvě rodné země a souzen za údajné šedesát let staré udání. O nezkušenou novinářku Annu se zajímá policie a život Michala je záhadně ohrožován každou novou knihou, kterou spisovatel K. vydává. To je výchozí situace hlavních postav románu.

Redondo, Dolores: Dědictví kostí (Baztán II) (Detektivní romány)
Druhý díl trilogie Baztán. Vyšetřovatelka Amaia Salazarová se vrací do údolí řeky Baztán v Baskicku, kde před časem uzavřela případ tzv. basajauna a shromáždila důkazy proti Jasonu Medinovi. Schyluje se k soudnímu líčení. Obviněný Medina, který zavraždil, znásilnil a zmrzačil několik mladých dívek, však těsně před jeho začátkem spáchá sebevraždu. V dopise na rozloučenou, který zanechal pro Amaiu, zanechal stručnou a znepokojující zprávu: Tartalo. Další postava z baskických mýtů...

Link, Kelly: Dějí se větší podivnosti (Fantasy)
Soubor jedenácti povídek, z nichž každá je úplně jiná, spojuje autorčina naprosto neskutečná, nespoutaná fantazie a nápaditost.

Eggers, Dave: Hologram pro krále (Společenské romány)
Boj jednoho muže o to, aby udržel svou životní úroveň a pokryl náklady své rodiny tváří v tvář globální ekonomické krizi. Hologram pro krále je svědectví o naší vlastní realitě, o přítomném okamžiku mnohých z nás - a zároveň je to dojemný příběh o tom, jak jsme se do té šlamastiky vlastně dostali.

Dušková, Vlasta: Kavky nad městem (Společenské romány)
Silný, drsný, přitom však jímavý příběh jedné "obyčejné" německo-české rodiny s kořeny pevně zasazenými v Krumlovsku. Děj sleduje životní příběh Němce Frederika Webera a jeho sestry Gréty, provdané za Čecha Jáchyma Vilhuma, i jejich potomků, kteří se posléze potýkají nejen s poválečným šílenstvím, ale i s další obměnou totalitního režimu, nastupujícím komunismem.

Mosse, Kate: Labyrint (Historicko-fantastické romány)
Hrdinkami románu jsou dvě mladé ženy s ne náhodou podobnými jmény - Alais a Alice, jejichž životy od sebe dělí 800 let proudu času.. Vše začíná tím, že Alice při archeologických vykopávkách v Pyrenejích objeví jeskyni skrývající dávná tajemství a tento původně nevinný objev spouští řadu dalších událostí, do kterých je Alice nedobrovolně vtažena.

Arnaldur Indridason: Mrazivá noc (Detektivky)
V Reykjavíku je nalezena mrtvola dítěte. Chlapec tmavší pleti, který leží v zamrzlé kaluži krve, byl zcela evidentně brutálně ubit k smrti. Případu se ujímají Erlendur, Sigurdur Óli a Elinborg. Nejprve se soustředí na bezprostřední okolí chlapce: učitele, spolužáky a rodinné příslušníky. Právě zde by měl být totiž nalezen klíč k celému případu...

Keleová-Vasilková, Táňa: Nataša (Romány pro ženy)
Žárlivost má mnoho tváří ... Vždy však v partnerovi probouzí pocity beznaděje, přináší slzy a bolest. Důkazem toho je i Natašin příběh. Jak se vyrovná s Vojtovou chorobnou - a bezdůvodném - žárlivostí? Zůstane s ním v manželství, nebo se rozhodne pro rozvod?

Legátová, Květa: Nic není tak prosté (Povídky)
Čtyři příběhy oblíbené autorky stojí na samé hranici detektivního žánru. Mají společného hrdinu, mladého rozpačitého vyšetřovatele poručíka Ryšku.

Epstein, Marek: Ocucanej konec (Povídky)
Dějově bohaté a čtivé povídky spojuje postava hlavního hrdiny, kterého autor sleduje od dětství až do Kristových let.

Cole, Martina: Smyčka (Společenské romány)
Jackie Jacksonová chystá velkolepou oslavu návratu svého manžela z vězení. Freddie má však v plánu navázat na svou zločineckou kariéru a nemíní se vzdát ani přízně cizích žen. Zdrcená Jackie sleduje, jak se její sny bortí a začne svou nespokojenost utápět v alkoholu. Naproti tomu hvězda Jackiiny mladší sestry stoupá... Pak ji ale jedné osudové noci navštíví opilý Freddie a rázem je všechno úplně jinak...

McCullers, Carson: Srdce je osamělý lovec (Společenské romány)
Hrdinkou románu je dospívající dívka, která se vydává na první pouť za hledáním krásy, smyslu života a lásky. Kniha plná něhy a porozumění s člověkem, s jeho touhou po lidském štěstí.

Trny a růže (Povídky)
Kniha Trny a růže nás zavede svými příběhy do doby první poloviny minulého století, do doby odlišné od té dnešní pouze prostředím, zvyky a společenskými vztahy. Stejné zůstávají niterné pocity lásky, často provázené bolestí a zklamáním, i odhodlání si svoje štěstí navzdory nepřízni okolí vybojovat. Povídky oblíbených autorů nás přesvědčí, že to vše se netýká pouze dívčích srdcí.

Bauer, Jan: Vampýr z Koňského trhu (Historické thrillery - horory)
Kolem Koňského trhu v nocí obchází vampýr, který své oběti rdousí. V márnici u svatého Štěpána se hromadí mrtvoly a rychtář Jakub Protiva slibuje konšelům, že tomu učiní přítrž. Jeho přítel františkán Blasius ho ale od velkých slibů zrazuje. Napínavý příběh s hororovými prvky nás přenese do konce 14. století, kdy bylo i České království zasaženo černou smrtí.

Balajka, Petr: Viktor a Lady ze Shalottu (Společenské romány)
Román, odehrávající se v aktuální přítomnosti, zobrazuje osudy čtyř přátel, pětatřicátníků, kteří se nečekaně, v jednom okamžiku, ocitají v obtížné osobní situaci, vyplývající buď z profesních, nebo soukromých problémů.Kniha nás však zavádí v rozsáhlých retrospekcích i do minulosti ''hrdinů'', kdy všichni začínali po roce 1989 na stejné startovní čáře.

Klimek, Hynek: Vládcové našich hor (Česká literatura)
Krakonoš, který je bájným vládcem Krkonoš, není zdaleka jediným pánem našich pohoří. Svého strážce mají snad všechny české, moravské a slezské hory, ba leckdy i nižší kopečky. Nechte se očarovat lesními žínkami, vyhýbejte se obávaným zbojníkům, prozkoumejte podzemní říše permoníků...

Christie, Agatha: Vražda v postranní ulici (Detektivky)
Čtveřice kratších příběhů s Herculem Poirotem. V ní stejně jako v povídce Zrcadlo mrtvého muže stane tento Belgičan s nenapodobitelným šarmem a vyšetřovacími metodami před klasickou záhadou nevysvětlitelné smrti v uzamčené místnosti. V povídce pod názvem Podivná krádež pátrá po zloději nákresu přísně utajovaného bombardéru a během dovolené řeší - jak jinak, opět úspěšně - případ vraždy s podtextem nevěry nazvaný Trojúhelník na ostrově.

Vondruška, Vlastimil: Zdislava a ztracená relikvie (Historické romány)
Další svazek původních historických krimi, v němž královský prokurátor Oldřich z Chlumu vyšetřuje další hrdelní zločin. Z pátrání po trnu Kristovy koruny ztracené i s relikviářem se vyvine téměř mystický případ.

Welsch, Vítězslav: Zemři a zapomeň (Detektivky)
Tři mrtvé ženy, nalezené v různých částech města. Tři nesmyslná úmrtí, která doprovází podivná kresba na zádech obětí. Kdo je tím neznámým, zanechávajícím za sebou symboly podobné křížům? Na tyto otázky hledá odpověď detektiv Bedřich Mráček, tentokrát i s pomocí svého mladšího kolegy z "devítky", podporučíka Jirky "Kadeta" Hýbla.

Exner, Milan: Zoufalství (Psychologické romány)
Román, jehož hrdina dobrovolně odchází do domova důchodců. V postavách dvou žen je konfrontován nejen se skutečnou tváří pokročilého věku, ale také s ženstvím, jaké dosud nepoznal. Uvědomuje si, že prožil život bez opravdového citu a že nebýt tohoto setkání, mohl zemřít, aniž by něco takového byť jen tušil.

Harrod-Eagles, Cynthia: Čekání na smrt (Detektivky)
Detektivní román. Tentokrát vypadá spíš na nehodu... Při požáru v motelu zemře muž s oprátkou na krku, jemuž najdou v krvi stopy po velkém množství alkoholu.

Horowitz, Anthony: Škorpion (Dobrodružné romány)
Alex žil celý život v domnění, že jeho rodiče zahynuli, když byl ještě malý, při leteckém neštěstí. Teď se však dozvídá, že tomu tak s největší pravděpodobností nebylo. Alexův otec byl prý ve skutečnosti nájemný vrah, kterého zavraždilo MI-6. Pokud se chce o Johnu Riderovi, a tím pádem i o sobě, dozvědět víc, musí Alex vyrazit do Benátek a najít Škorpiona. Příležitost na sebe nenechá dlouho čekat. Chlapec dostane od svého soukromého učitele nabídku, aby se s jeho třídou zúčastnil výletu do Benátek. Alex pochopitelně přijímá. Podaří se mu však během školního výletu nalézt Škorpiona, když ani neví, co by to vlastně mělo být? Podaří se mu zjistit pravdu o svém otci? A jak to asi dopadne s další Alexovou spoluprací s MI-6?; Další příběh nezletilého agenta pracujícího pro MI-6, odehrávající se tentokrát v Benátkách, kde se Alex pokusí vypátrat, kdo byl skutečně jeho otec. Pro starší děti.

Periodoka:
RECEPTÁŘ (5x), čísla 7-11/2014
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama