Pokračování s pověstmi

14. listopadu 2010 v 22:24 |  Hrajeme si v knihovně
Vzhledem k tomu, že nás pověsti zaujaly a ne všechno jsme v minulé hodině stihli, pokračovali jsme v tomto tématu i 2. 11. 2010.
Tentokrát jsme se spíše než pověstem věnovali heraldice. Děti si opět zahledaly mezi knihami a nalezly tam znaky českých měst a až na jednu výjimku také evropských států. Když měl každý všechny své znaky, sedli jsme si společně kolem atlasu světa a přemýšleli, ke které zemi by mohl ten který znak patřit. Nakonec jsme úspěšně přiřadili všechny znaky k těm správným státům, které jsme si zárověň ukázali na mapě.
V další části hodiny jsme se věnovali tvorbě vlastních erbů, které se všem dětem moc povedly a nyní jsou všechny vystaveny v naší knihovně.
V tvoření a vyrábění jsme pokračovali i po dokončení erbů. Tentokrát se dětičky rozdělily do tří skupin a snažila se poskládat obrázky, které dostaly rozstříhané na malé kousky. I přes možné počáteční problémy se dílo podařilo a všechny obrázky nyní zdobí stěny knihovny. A co že jsme to skládali? Dvě trojice větších dětí sestavily portréty spisovatelů Karla Jaromíra Erbena a Aloise Jiráska, menší děvčata vytvořila obrázky patřící do pohádky Zlatovláska.

Zde si můžete prohlednout všechny výtvory...
Zlatovláska
Karel Jaromír Erben
Alois Jirásek
Erb - Barča S.
Erb - Eliška
Erb - Barča B.
Erb - Terka
Erb - Lukáš
Erb - Zuzka
Erb - Petra
Erb - Martina
Co jsme se naučili a měli si zapamatovat:
  • Cvičení orientace v knihách
  • Hledání v atlase
  • Tvorba vlastního erbu
  • Skládání obrázků
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama